Elektrik iletken metalleşme 3838

Daha yüksek EMI / RFI korumalı talepler ve daha büyük miktarlar için, PTFE'yi de içeren yaygın olarak kullanılan plastiklerin% 90'ına tamamen metalik, elektrik iletken bir kaplama yapabiliriz. Metalizasyon, üç ince metal tabaka sandviç formunda uygulanır.

Elektrik iletken metalleşme 3838

Püskürtme, sentetik bir maddeden yapılmış bir parçaya ince bir metal tabakası oluşturmak için kullanılan bir tekniktir. Bu teknik, son derece yüksek standartlara uygun koruyucu kaplamalar için kullanılır.

İşlem, argonun yaklaşık 5E-3 mbar'lık bir basınca getirildiği yüksek vakum odasında gerçekleşir. Bir duvarda, olması gereken püskürtme malzemesi var, bu sözde hedeftir. Alt tabakanın karşısında. Bu, hazırlanacak püskürtme maddesinin malzemesidir. Hedefte, yaklaşık 500V'luk bir gerilim uygulanmaktadır. Bu pozitif iyonların argonplasma içindeki bu basınçlarla, bu iyonlar görünürlüğü negatif yüklü hedefe taşır, hedef malzeme ile çarpışmayı serbest bırakır ve diğer tarafa geçmek başarısız olur. Belli bir zamanın ince bir tabakası var. Manyetik arkada hedef olduğunda püskürtme daha hızlıdır. Manyetik alan, hedef erozyon modelinde yuvarlak (veya oval) formlarla elektronik bir iz oluşturur. Bir metal redüktör voltajının (genellikle 13.65 MHz) kullanıldığı durumlarda DC voltaj yerine metaller bile püskürtülebilir. Bazen istenen tabaka oluşturmak için bir gaz (tırnak işareti ile birlikte) olabilir / olmalı. Buna reaktif püskürtme denir.

Metal iyon bombardımanı metal parçacığı olduğu gibi etkilenmeden plastik içine eriterek. Ve sonucun yüksek derecede yapışması vardır.

Öncelikle paslanmaz çelikten ince bir tabaka, plastikteki yumuşatıcıların korumayı etkilemesini önlemek için. İkincisi mükemmel koruma performansı için ince bir bakır tabakası. Ve üçüncü olarak, korozyondan kaçınmak için paslanmaz çelikten başka bir tabaka.

Plastik muhafazanızın sadece bir bölümünü metalize etmek de mümkündür. Seçici metalizasyon dediğimiz.

İletken metalizasyon uygulamaları

  • Koruma / Tarama (EMI, RFI)
  • EMC standartlarını karşılamak için
3838 series Conductive metallisation
3838 series Conductive metallisation

İletken metalizasyon koruma performansı

Sıklık (Mhz)İnceltme (dB)
30 50
100 58
200 70
500 74
700 72
900 70
Bu değerler laboratuvar koşulları altında ölçülür.
Durumunuzda sonuçlar farklı olabilir, lütfen Garantimizi okuyun.

 

Arzu eder misiniz...

Için fiyat teklifi almak için İletken metalleştirme 24 saat içinde aşağıdaki formu doldurun.

To make a quotation we ask you to upload a drawing or photograph of the relevant opject that should be metallized.

Kabul edilebilir dosya uzantıları (tercih edilen bir PDF dosyası)
.ai, .bmp, .cad, .doc, .docx, .dwf, .dwg, .dxf, .dxt, .eps, .gif, .icd, .idw, .ipn, .ipt, .jpeg, .jpg, .pdf, .png, .ppt, .pptx, .psd, .rar, .step, .svg, .tif, .tiff, .xls, .xlsx, .zip
Ile ilgili ürünler İletken metalleştirme

İletken nikel kaplama

Gümüş kaplama

İletken şeffaf boya

New FREE engineering manual

Reservation in 5 sec.

Make a reservation for our new 300+ pages engineering manual coming next month

New EMC engineering manual