Düşük frekanslı manyetik ekranlama (MuFerro™ 6800)

Holland Shielding Systems B.V., düşük frekanslı manyetik alanları korumak / taramak için yeni bir materyal geliştirdi. Bu alanlar, transformatör odaları, enerji hatları, bara sistemleri ve yüksek voltaj kabloları gibi güçlü akımların üretildiği veya taşıntığı tesislerde bulunur.

Kapalı transformatör odaları

Bu manyetik alanların frekansı tipik olarak 50/60 Hz'dir
MuFerro malzemesi 10 Hz ila 100 KHz frekans aralıklarında manyetik korumaya uygundur.


Avantajları

 • Düşük maliyetli çözümler
 • % 95'e kadar alan dayanımının azaltılması veya daha fazlası
 • Esnek tasarım
 • Ölçüm raporu
 • 10 yıl garanti

MuFerro, düşük frekanslı manyetik alanların taranması için son derece uygun hale getiren geçirgenlik ve doyma özelliklerini birleştirir.

Magnetic field strength measurement
Manyetik alan şiddeti ölçümü
MuFerro™ 6800 wall shielding
MuFerro ™ 6800 duvar koruması
Indoor transformer rooms
Kapalı transformatör odaları
Transformer rooms doors
Trafo odası kapıları

Neden manyetik ekranlama / tarama kullanmalıyım?

Manyetik alanlar, insan sağlığı ve refahı için ciddi bir tehlike oluşturmaktadır. Örneğin, araştırmalar, >300nT veya 0.003 Gauss manyetik alanlara maruz kalmanın bir kişinin lösemi geliştirme şansını önemli ölçüde arttırdığını göstermiştir. Manyetik alanlara maruz kalma ile ilişkili sayısız diğer fiziksel belirtiler, baş ağrısı, depresyon veya uykusuzluk görülebilmektedir. Bu nedenle, birçok ülkedeki Sağlık ve Güvenlik Kuralları, çalışma alanlarında maruziyetin <0,5 μT = 500 nT ve kamusal alanlar için <0,1 μT = 100nT olması gerektiğini önermektedir.

Sağlığa olumsuz etkilerinin yanı sıra, güçlü manyetik alanlar, alanın üretildiği yerin doğrudan yakınında bulunan elektromanyetik girişimlere veya hasar görmesine neden olabilir. Manyetik alanlar aynı zamanda hastanelerde ve laboratuvarlarda hassas ölçümlere müdahale eder.

Transformer room
Trafo odası

Uygulamalar

 • Trafo odaları (iç mekanlarda veya açık havada)
 • Santraller
 • Alüminyum eritme / üretim
 • Yüksek gerilim laboratuvarları
 • Güçlü manyetik alanlar yaratan herhangi bir şey
  (Yüksek akımlar)

Holland Koruyucu Sistemler B.V., transformatör yerleştirildikten sonra bile manyetik korumayı uygulayabilir. Tüm binaları veya odaları taramak için, koruyucu malzemeler duvar, tavan ve/veya zeminlere uygulanır. Bu, hem insanları hem de elektroniği korur.


Ölçüm

Ekranlama/koruma sipariş edilip kurulmadan önce sizin için bir saha araştırması yapabiliriz (manyetik alan şiddeti ölçümü). Sadece manyetik alan şiddetini ölçmekle kalmamakta, aynı zamanda olası kaynağını bulmaktayız. Ölçüm sonuçları daha sonra bir rapor halinde size sunulmaktadır.

Measuring setup
Ölçümleme kurulumu

Bir proje örneği

Alan kısıtlamaları yüzünden, müşterilerimizden birisi, önceden bir ofis alanında depolamak için kullanılan bir odayı farklı bir amaç için kullanmak durumunda kaldı. Bu oda, güç transformatörlerinin üstünde yer alıyordu. Bununla birlikte, bilgisayarın titreşmesini netice veren, odadaki güçlü manyetik alanlar fark edildi. Bu yüzden bir manyetik alan ölçümü yapmamız istendi. Manyetik alan şiddetinin yukarıda belirtilen standartın çok üzerinde olduğu tespit edildi ki bu değer 750nTesla'ydı. Bu manyetik alan MuFerro ™ 6800 şemsiye yapısı ile azaltıldı. Bu projenin tamamlanmasından sonra manyetik alan sadece 80nTesla'ya düştü.

MuFerro™ 6800 ceiling umbrella construction
MuFerro ™ 6800 tavan şemsiyesi imalatı

Aşağıdaki grafik, manyetik korumanın kurulumundan önce ve sonra, nano Tesla'daki veya 10-5 Gauss'daki manyetik alanları göstermektedir.

Measurement before placing MuFerro™ 6800 plating
MuFerro ™ 6800 kaplamayı kurmadan önce ölçüm (750 nTesla)
Measurement after placing MuFerro™ 6800 plating
MuFerro ™ 6800 kaplamayı yerleştirdikten sonra ölçüm (80 nTesla)

MuFerro ™ 6800 kalkanını kullanan müşterilerimiz:

Erasmus MC
Corus
Bam Utiliteitsbouw
Defensie
Universiteit twente
Eneco

 

Için fiyat teklifi almak için Mu-ferro 24 saat içinde aşağıdaki formu doldurun.

If you want a quote for a low-frequency magnetic shielding with (MuFerro ™ 6800) we ask you to send a drawing of the room concerned. You can also send you quotation request via e-mail to us. If you have questions please use our contact form to contact us.

Kabul edilebilir dosya uzantıları (tercih edilen bir PDF dosyası)
.ai, .bmp, .cad, .doc, .docx, .dwf, .dwg, .dxf, .dxt, .eps, .gif, .icd, .idw, .ipn, .ipt, .jpeg, .jpg, .pdf, .png, .ppt, .pptx, .psd, .rar, .step, .svg, .tif, .tiff, .xls, .xlsx, .zip
Ile ilgili ürünler Mu-ferro

Mu-ferro HD

Mu-ferro folyo ve bant

Mu-ferro kablo trunking

Transformatör kalkanı