EMI ekranlı plastik muhafaza

Aşağıda, plastik bir muhafazanın EMI korumalı olabileceği ve hangi ürünleri kullanabileceğinizi ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Elektromanyetik alanlar, plastik elektronik muhafazaların üzerinden kolayca geçiyor. Sonuç olarak, bu tip gövde elektromanyetik olarak uyumlu değildir. Başka bir deyişle, diğer cihazlar tarafından üretilen elektromanyetik alanlar elektronik cihaza müdahele edebilir veya cihazlar tarafından çevredeki diğer elektronik cihazlara müdahale edebilir. Bu sorunları çözmek için, cihaza EMC korumalı hale getirmek için plastik üzerine bir koruyucu katman (EMI kalkanı) uygulanmalıdır.

Birinci sınıf EMI/RFI ekranlama performansı sağlamak için çeşitli yollar vardır. İstenen zayıflamaya bağlı olarak özel bir çözüm seçilebilir. Bir seçenek, gövdeyi iletken bir sprey ile boyamaktır, bu nispeten düşük bir indirgeme sağlayacak ancak karmaşık şekillere uygulanmasının kolaylığı avantajına sahiptir. Ayrıca daha yüksek indirgeme seviyelerine neden olan filmler de var. Ancak bunları karmaşık şekillerdeki muhafazalara uygulamak zor olabilir.


Hangi sistemin başvurunuz için doğru olduğunu belirleme

  • Miktarlar ve yıllık hacim nedir?
  • Kalmak istediğiniz ürünün boyutu ve şekli nedir?
    Daha fazla bilgi için teknik çiziminizi veya konut resminizi gönderebilirseniz size tavsiyede bulunabiliriz.
  • Teslimat süreniz nedir?
  • Maskeleme gerekiyor mu, diğer bir deyişle açık veya kapalı olması gereken parçalar var mı?
  • İstenilen zayıflatma nedir?

Danışma talebinde bulunduğunuzda, lütfen bu soruların bir çoğuna mümkün olduğunca cevap veriniz.


EMC-plastik muhafazayı korumak için aşağıdaki çözümler mevcuttur:

Electrically conductive nickel coating (partnr 3801). Electrically conductive nickel coating is available in aerosols of 365 ml, tins of 5 liters and tins of 20 liters
365 ml'lik aerosoller, 5 litrelik teneke kutular ve 20 litrelik teneke kutularda bulunan elektrik iletken nikel kaplama (Parça no. 3801)
3801 serisi hakkında daha fazla bilgi Elektriksel iletken nikel kaplamaya bakınız
Electrical conductive metallisation (partnr 3838). Electrical conductive metallisation is available on request. For a quotation it is best to send a picture of your plastic enclosure with the amount needed
Talep edildiğinde elektriksel ileten metalizasyon (Parça no. 3838) temin edilebilir. Fiyat teklifi için lütfen plastik kasanıza gereken ölçüleri gösteren çizimi gönderiniz.
EMI enclosures (partnr 1900). Mu-copper housings and enclosures for EMI shielding of PCB's inside a plastic housing
EMI muhafazaları (Parça no: 1900). Mu-bakır muhafaza ve kutuları. PCB'lerin plastik muhafazanın içinde EMI koruması için
High precision conductive EMI foil forming
Yüksek hassasiyetli iletken EMI folyo şekillendirme

Tavsiye

Tavsiyeler almak isterseniz lütfen çiziminizi e-posta yoluyla [email protected]'ye gönderin veya +90.312.468 9313 nolu telefonumuzu arayınız.

İpucu: Silikon anti-destek kullanmayın. Çünkü bu silikon tekrar çıkarılamaz. Yağ veya yağ esaslı salınım ajanları, temizlik / yağ giderme işlemimiz sırasında çıkartılabildiğinden emin olabilirsiniz. Kalıbınıza önceden haber verilmelidir.

Genel olarak:

Büyük miktarlar (5000'den fazla) düşünüldüğünde metalizasyon genellikle daha iyi bir çözümdür. Bu bir vakumda yapıldığından, bileşeni tutmak ve kısmen maskelemek için (örneğin, kısa devre önlemek için) uygun bir jig gerekir. Jigler makine mühendisliği tesisimizde üretilmektedir; Bunlar büyük bir hassasiyetle tasarlanmalı ve inşa edilmeli ve süreç birkaç hafta almaktadır. 500 mm'yi aşan boyutlarda metalizasyon işlemi genellikle daha pahalıdır; Genellikle büyük parçalar iletken boya ile püskürtülür.

Hızlı bir şekilde ürüne ihtiyaç duyduğunuzda ve adeti az ise (birkaç yüze kadar), uygulayabildiğimiz iletken bir kat boya kullanmanızı öneririz (iletken kaplama), veya ihtiyacınız olan ekipmana sahipseniz kendiniz de uygulayabilirsiniz . Ürünün geometrisi basit olduğunda, cihazı bir film veya bir tekstil ürünü ile korumak mümkündür. Bu aynı zamanda EMI'nin iyi bir yoludur - ürününüzün hassas kısımlarını sızdırmaz hale getirir. Bu tür ekranlama bir kesici kılavuz veya lazerle kesilmiş bir makineden üretilebildiğinden, alet nispeten ucuzdur.

Parçalar küçükse (100 mm'ye kadar) ve yüksek mekanik özelliklere gerek duyulmadığında, iletken bir plastik kullanılabilir. Bu durumda mümkün olan en iyi çözümü bulmak için kalıpçıya ve bize danışmak en iyisidir.

Genellikle, galvanik veya kimyasal bir muamele ile (küçük parçalar ve büyük miktarlar için), seçici bir kaplama mümkün değildir. Hem içeride hem de dışta işlem yapılır.

 

 

Arzu eder misiniz...

New FREE engineering manual

Reservation in 5 sec.

Make a reservation for our new 300+ pages engineering manual coming next month

New EMC engineering manual